مشاوره رایگان

خدمات تولید محتوا

خدمات آنالیز سایت و سئو

یکی از اصلی ترین خدماتی که یک شرکت برنامه نویسی انجام میدهد و میتوان آن را بعد از طراحی سایت ، اصلی ترین فعالیت یک شرکت برنامه نویسی دانست تولید محتوا برای سایت های مختلف است . شرکت برنامه نویسی وارنا که در حوزه طراحی انواع سایت ها و اپلیکیشن های موبایل و طراحی انواع سامانه های هوشمند فعالیت میکند یکی از اصلی ترین خدماتی را که به مشتریان خود ارائه میدهد را تولید محتوا معرفی میکند . اما باید بررسی کنیم که تو.لید محتوا شامل چه مواردی میشود و چپطور برای یک سایت ارزش زیادی را ایجاد میکند و خیلی سوالات مهم دیگر که در این صفحه به آن ها پاسخ خواهیم داد .

مطالبی که در این صفحه میخوانید

1. خدمات تولید محتوا چیست؟ تاثیر تولید محتوا در سئو یک سایت
2. انواع خدمات تولید محتوا
3. تولید محتوا برای سایت های مختلف و کسب و کار های مختلف چه اهمیتی دارد؟
4. مهمترین بخش های خدمات تولید محتوا چیست؟
5. هزینه خدمات تولید محتوا به چه صورت خواهد بود ؟
6. چه محتوایی برای سایت ما ارزشمند خواهد بود؟
7. مهمترین مهارت ها برای تولید محتوا
8. آیا لازم است که کارفرما صحت محتواهای تولید شده را تایید کند ؟
9. آیا صاحب سایت نیز میتواند برای سایت خود تولید محتوا داشته باشد؟

خدمات تولید محتوا چیست؟ تاثیر تولید محتوا در سئو یک سایت

خدمات تولید محتوا

زمانی که مراحل ساخت و طراحی یک سایت به اتمام میرسد آن سایت ، یک سایت خالی از اطلاعات است که ما باید برای بخش های مختلف آن با توجه به ویژگی هایی که از قبل در نظر گرفته شده بودند و در برنامه نویسی سایت آن ویژگی ها پیاده شده اند اطلاعات خاصی را در نظر بگیریم و آن ها را وارد سایت کنیم به این پروسه تولید محتوا میگویند و یکی از اصلی ترین خدماتی است که شرکت های برنامه نویسی نظیر شرکت برنامه نویسی وارنا ارئه میدهند تولید محتوا شامل بخش های مختلفی میشود که هر یک از آن ها میتوانند اطلاعلاتی تخصصی و یا اطلاعاتی پایه را در خود قرار بدهند و انتخاب این که نحوه تولید محتوا به چه صورت باشد بیضشتر انتخابی شخصی است در کل تولید محتوا برپایه سلیقه ، علاقه شخصی و دانسته هایی است که ما داریم و آن استفاده ای که از سایت خود داریم تعیین کننده نحوه تولید محتوا خواهد بود به عنوان مثال در یک سایت ورزشی که خبر ها و اطلاعات ورزشی را منتشر میکند نمیتوان در رابطه با علوم مهندسی پایه تولید محتوا کرد بنابراین برای تولید محتوا باید یک ساختار مناسب را در نظر بگیریم و طبق آن ساختار پیش برویم.
اما نکته ی بسیار مهمی که در رابطه با تولید محتوا وجود دارد این است که تولید محتوا در سایت شما اصلی ترین عامل برای دریافت سئو و امتیاز بالا در گوگل خواهد بود و این امر یعنی اهمیت تولید محتوا برای سایت شما به شدت بالاست > اما تولید محتوا در یک سایت چگونه روی سئو سایت تاثیر میگذارد ؟ و امتیاز آن را چگونه بالا میبرد ؟ در پاسخ به این سوال ها ایتدا باید با یک مفهوم تحت عنوان کلمات کلیدی سایت آشنا شوید.
منظور از کلمات کلیدی یک سایت کلماتی هستند که در کسب و کار شما یا موضوع کاری شما که برای آن سایت اختصاصی طراحی کرده اید رایج هستند و کسب و کار شما را تعریف میکنند به عنوان مثال اگر شما یک سایت فروشگاهی داشته باشید و پوشاک بفروشید کلماتی همچون (خرید مانتو دخترانه) ، (خرید کفش مجلسی) ، (خرید لباس برای هدیه) و کلماتی مانند این موارد این کلمات در اصل متن هایی هستند که توسط کاربران در گوگل جست و جو میشوند و شما باید تلاش کنید محتوای سایت خود را به گونه ای بچینید که بتوانید از این متن ها در سایت خود استفاده کنید و در زمانی که یک کاربر عنوان مشابهی را در گوگل جست و جو کرد سایت شما به دلیل استفاده مناسب از آن عنوان به کاربر نمایش داده شود . تولید محتوا برای به کار بردن عنوان های کلیدی همچنین برای برند سازی و کسب اعتبار در زمینه کاری خود که بتوانید به عنوان یک برند معتبر شناخته بشید در سایت شما اهمیت دارد و بدون استفاده از عنوان های کلیدی شما نمیتوانید سایت خود را به رتبه های بالای گوگل برسانید و برند تجاری خود را داشته باشید اما تولید محتوا باید به شکلی مناسب باشد و کلمات یا عنوان های کلیدی به شکلی هدفمند در سایت شما به کاربروند که در این بخش قوائد و قانونی که در این زمینه وجود دارد برای شما خواهیم گفت . اما موضوع بعدی ای که بررسی خواهیم کرد این است که در چه قسمت هایی از سایت باید تولید محتوا صورت گیرد و در هر بخش تولید محتوا به چه شکلی انجام میشود ؟

انواع خدمات تولید محتوا

خدمات تولید محتوا

خدمات تولید محتوا شامل سه بخش اصلی میشود :
1. پر کردن صفحات اصلی سایت
2. وبلاگ نوسی و افزایس صفحات فرعی سایت
3. تولید ویدیو و طراحی های گرافیکی برای سایت
هر یک از این موارد خود دارای بخش های مختلفی هستند که باید به آن ها نیز توجه کرد برای پر کردن صفحات اصلی مخصوصا صفحه اصلی سایت که مرجع و قدرتمند ترین صفحه سایت هست باید اصلی ترین اطلاعات در این صفحه قرار بگیرند و مهم ترین کلمات کلیدی نیز در آن قرار داده شوند و با استفاده از دیگر صفحات روی مباحثی که به صفحه اصلی اختصاص داده ایم کار کنیم که آن ها را پر بار تر کنیم تا توسط ربات های گوگل بهتر شناخته شویم .برای مورد دوم که وبلاگ نویسی است باید تمامی عنوان های کلیدی را در نظر بگیریم و متناسب با آن ها سر فصل هایی را انتخاب کنیم و آن سر فصل ها را موضوع اصلی قرار داده و طبق آن ها شروع به محتوا نویسی و افزایش صفحات کنیم و با متصل کردن آن ها به صفحه اصلی به آن ها نیز قدرت بدیم و پشتوانه سایت خود را افزایش دهیم . برای به دست آوردن بهترین عنوان ها باید متناسب با کسب و کاری که داریم عمل کنیم به عنوان مثال یکی از مهم ترین فعالیت های شرکت برنامه نویسی وارنا طراح-ی سایت های مختلف است و ما برای این موضوع یک سرفصل در وبلاگ های خود ایجاد کرده ایم همچنین آموزش برنامه نویسی که جز فعالیت های اصلی ما محسوب میشود دارای بخش های مختلفی علاوه بر صفحه وبلاگ های ما است که روی افزایش رتبه این موضوع در گوگل در حال فعالیت هستیم . مورد سوم نیز یکی دیگر از بخش های اصلی تولید محتوا است که شما میتوانید با طراحی و ساخت ویدیو و طرح های گرافیکی اختصاصی به محتوای سایت خود رنگ و بوی خاصی ببخشید و همچنین رتبه خود را در گوگل ارتقا دهید .

تولید محتوا برای سایت های مختلف و کسب و کار های مختلف چه اهمیتی دارد؟

خدمات تولید محتوا

اگر بخواهیم به طور ساده بگویم هر سایتی که در شبکه ج=هانی به آن دسترسی دارید به نحوی دارای محتوایی اختصاصی در زمینه کاری خود میباشد و شما نیز برای سایت خود که به هر منظوری اقدام به ساخت و طراحی آن کرده اید نیاز به تولید محتوا دارید و باید بدانید که سایت شما بدون تولید محتوا در موتور های جست و جو مخصوصا گوگل نمایش داده نمیشود و شما هیچ بازخوردی از آن نخواهید گرفت و بازدید کننده ای نخواهید داشت . سایت شما در هر زمینه ای که هست و هر فعالیتی که انجام میدهد شما باید متناسب با آن حوزه تولید محتوا انجام دهسد و سایت خود را قوی کنید و تفاوتی ندارد که کسب و کار شما کوچک باشد یا بزرگ چون گوگل انبار اجناس شما را بررسی نخواهد بلکه به محتوایی که در سایت خود قرار داده اید امتیاز میدهد حالا شما چه ده محصول برای فروش داشته باشید و چه هزار محصول باید به شدت روی تولید محتوا برای سایت خود اهمیت قائل شوید تا نتیجه مطلوب تری بگیرید.

هزینه خدمات تولید محتوا به چه صورت خواهد بود ؟

خدمات تولید محتوا

هزینه برای تولید محتوا بستگی به یک عامل بسیار مهم دارد و آن هم نوع کلمه کلیدی ای است که برای کسب و کار خود داردید . تولید محتوا و نتیجه گرفتن از آن یک پروسه چند ماهه میباشد و شما به عنوان کارفرما باید این موضوع را بدانید که این روند با عجله کردن در تولید محتوا نتیجه ای در بر نخواهد داشت برای همین شما باید صبر و تحمل خود را در اضافه کردن محتواهای مختلف و نتیجه گرفتن از آن بالا ببرید اما بحث هزینه به سختی کار در کلمات کلیدی و مدت زمان تقریبی ای که برای نتیجه گرفتن در آن کلمه نیاز دارید محاسبه میشود گاهی ممکن است که کلمه ای که شما در نظر میگیرید تا در آن رتبه خوبی در نتایج جست و جو بدست بیاورید کلمه ای باشد که رقیبان قوی ای در آن داشته باشید برای همین شما نیاز دارید که مطالب بیشتری را ئدر سایت خود قرار دهید و اقدمات بیشتری برای دیده شدن در آن عنوان انجام دهید برای همین نیاز به محتواهای به روز و فشرده تری دارید و این اقدامات هزینه کار و تولید محتوا را افزایش میدهد.

چه محتوایی برای سایت ما ارزشمند خواهد بود؟

خدمات تولید محتوا

محتواهایی که در شما قرار میگیرند باید متناسب با حوزه فعالیت های شما باشند شما نمیتوانید در سایت خود آموزش پیانو بدهید ولی چون نقل و انتقالات روز فوتبال مخاطب زیادی دارد نیز در سایت خود بگنجانید به جای آن میتوانید از فیلم های سینمایی که در رابطه با موسیقی هستن یا کتاب هایی که در این زمینه وجود دارند صحبت دکنید حتی میتوانید در رابطه با تاریخچه موسیقی و راه های کسب تمرکز حین اجرا و مواردی که به این حوزه مربوط میشوند صحبت کنید این موارد باعث ایجاد نظم و یکپارچگی سایت شما میشوند و شما میتوانید یک سایت هدفمند با مخاطبانی داشته باشید که میتوانند کارآموزان شما شوند پس نتیجه میگیریم که یکپارچگی اطلاعات و هدفمند بودن محتواهایی که شما در سایت خود قرار میدهید از اهمیت بالایی برخوردارند چرا که به این شکل است که شما میتوانید روی پر رنگ کردن کلمات کلیدی سایت خود و تکرار مناسب آن ها کار کنید و به این شکل سئو سایت شما در کلمات کلیدی ای که در نظر دارید قوی تر خواهد شد.

مهمترین مهارت ها برای تولید محتوا

خدمات تولید محتوا

تولید محتوا هنگامی که بحث کار بر روی کلمات کلیدی مطرح میشود یعنی زمانی که تخصصی میشود نیاز به یک سری مهارت ها پیدا میکند که شما به عنوان یک فردی که قصد تولید محتوا و کار بر روی کلمات کلیدی را دارید باید به آن مهارت ها تسلط کافی را داشته باشید که در این جا چندین مورد از مهمترین مهارت را برای شما بررسی خواهیم کرد :
1. جمع آوری اطلاعات : یکی از مهمترین مزیت هایی که یک تولید کننده محتوای ماهر میتواند نسبت به بقیه داشته باشد جمع آوری اطلاعات لازم و مناسب برای کار بر روی عنوان مد نظرش است چرا که صحیح بودن اطلاعاتی که فرد تولید کننده محتوا در کار خود قرار میدهد بسیار مهم است و موجب جلب نظر کاربر خواهد شد بنابراین یکی از مهم ترین مهارت های لازم برای تولید محتوا این است که اگر دانش کافی برای یک عنوان و موضوع تخصصی نداریم بتوانیم آن را سریع یاد گرفته و برایش محتوا تولید کنیم .
2. تسلط کافی بر زبان انگلیسی : برای اینکه یک فرد که تولید محتوا انجام میدهد بر صحت محتوای خود اطمینان داشته باشد باید سایت های مرجع و اصلی را بررسی کند که اکثر این سایت به زبان انگلیسی هستند برای همین برای تحقیق خود و جمع آوری اطلاعات تخصصی درباره یک عنوان کلیدی باید زبان انگلیسی را به قدر کافی بلد بود.
3. پیدا کردن عنوان های کلیدی : یک فردی که تولید محتوا برای یک سایت را بر عهده میگیرد باید بتواند کلمات و عنوان های کلید آن کسب و کار را شناسایی کند که برای این کار هم میتوان از سایت های رقیب استفاده کرد و هم میتوان از ابزار هایی که برای کار در اختیار ما هستند استفاده کرد و بررسی که کاربرانی که در این حوزه به دنبال خدمات ، کالا و اطلاعات هستند معمولا چه عنوان هایی را جست و جو میکنند.
4. نگارش مناسب و کاربر پسند : این دانش با کسب تجربه و خواندن و بررسی کردن محتواهای پر بازدید به دست می آید شما به عنوان یک تولید کننده محتوا باید بررسی کنید که کاربرها بیشتر جذب چه نوع نوشته ای میشوند و آن نوشته از نظر نگارشی چه پارامتر هایی دارد و شما چگونه میتوانید از آن پارامتر ها در نوشته های خود استفاده کنید .
5. آشنایی با قوانین و الزامات تولید محتوا : شاید یکی از مهم ترین مواردی که یک تولید کننده محتوا باید بداند این است که تولید محتوا و ثبت آن در گوگل که پرمخاطب ترین موتور جست و جو در شبکه جهانی اینترنت است یک ئسری قوانین و الزاماتی دارد که باید رعایت شوند و در صورت عدم رعایت این مسائل محتوای شما در گوگل ثبت نخواهد شد و این یعنی شما کلی زمان برای بدست آوردن اطالعات و نوشتن محتوا که سرف کرده اید را بی اثر کرده اید بنابراین برای ثبت محتوا باید به الگوریتم هایی که گوگل برای امتیاز دادن به یک محتوا تعیین کرده را بلد باشید یکی از مهم ترین آن ها این است که شما نباید هیچ محتوایی را که مربوط به سایت و شخص دیگری است را در سایت خود قرار دهید و از آن استفاده کنید مطالب شما باید کاملا اختصاصی و نوشته خهود شما باشد بدون اینکه خطی یا محتوایی یا ویدیویی را از جایی کپی برداری کنید . جدا از قوانین که در رابطه با محتوا وجود دارد قوانین دیگری نیز در گوگل وجود دارد که در امتیاز دهی به سایت شما دخیل است مانند فونت نوشته ها ، فاصله خطوط از یکدیگر ، میزان رنگ نوشته ها و خوانا بودن آن ها ، قرار گیری ویدیو و تنظیم بودن کار ویدیو ها و عکس هایی که در تولید محتوای خود استفاده کرده اید که اکثر این موارد مربوط به برنامه نویسی سایت شما خواهد شد اما در مورد قوانین و الزاماتی که وجود دارند این موارد نیز اهمیت بالایی دارند

آیا لازم است که کارفرما صحت محتواهای تولید شده را تایید کند ؟

خدمات تولید محتوا

در سایت هایی که خدماتی برای ارائه دارند و یا محصولی برای فروش و نیز سایت هایی که رزومه ای هستند یعنی در تمامی سایت ها محتوایی که کسب و کار را توضیح میدهد و اجناس را معرفی میکند و یا توانمندی های شخص را نمایش میدهد محتواهای این بخش ها باید توسط صاح-ب سایت یعنی کارفرما تایید شود و حتی بخش بزرگی از این محتواها را خود او به صورت دقیق در اختیار فردی که تولید محتوا انجام میدهد بگذارد ولی محتواهای خحبری و وبلاگ هایی که در مورد یک موضوع عمومی صحبت میکنند را نیازی نیست که حتما کل محتوا توسط کارفرما تایید شود او خود میتواند محتواها را بررسی کند و از طریق پنل مدیریتی محتواها را تغیر بدهد.

آیا صاحب سایت نیز میتواند برای سایت خود تولید محتوا داشته باشد؟

خدمات تولید محتوا

در رابطه با این که صاحب سایت که همان کارفرما میباشد میتواند محتوا تولید کند یا خیر باید گفت که بله میتواند و این هیچ مشکلی ندارد اما باید محتوای نهایی خود را به فرد متخصصی که نظارت محتواهای سایت او رو در اختیار دارد قرار بدهد تا آن شخص بتواند کلمات کلیدی را در قسمت هایی که لازم است قرار بدهد در کل باید گفت که تولید محتوا امری مهم در زمینه به نتیجه رسیدن سایت میباشد و اگر میخواهید از طریق سایت خود کسب درآمد کگنید مهم ترین عامل این است که بتوانید سئو سایت خود را در گوگل افزایش دهید تا کاربران بیشتری سایت شما را مشاهده کنند و در این راستا به یک تولید کننده محتوا ماهر نیاز دارید شرکت برنامه نویسی وارنا در این زمینه برای شما افراد متخصصی را معرفی میکند که میتوانند در سایت شما به صورتی استاندارد محتوا سازی کنند و سایت شما را در نتیج برتر جست و جو در کلمات کلیدی مختلف در گوگل قرار بدهند و از این طریق شما بتوانید بیشترین بازخورد موجود را برای سایت خود داشته باشید.