مشاوره رایگان

دسته بندی:تحلیلی
تاریخ انتشار:جمعه 20 مرداد 1402
نویسنده:مهدی جام گوهری

همه چیز درباره شرکت برنامه نویسی

امروزه تحول و پیشرفت جامعه در زمینه تکنولوژی با حجم قابل تاملی در اختیار برنامه نویسان و شرکت برنامه نویسی که در این زمینه فعالیت میکند رخ می دهد. چرا که اغلب پلتفرم ها و اپلیکیشن های مختلف توسط شرکت برنامه نویسی و برنامه نویسان ایجاد میشود. اما برنامه نویسان برای ایجاد چنین برنامه ها و اپلیکیشن های قوی نیاز است در یک شرکت برنامه نویسی استخدام شوند و در یک تیم مجرب به فعالیت خود ادامه دهند. با عضویت در یک شرکت برنامه نویسی امکان حل ورفع باگ ها بیشتر و پیدایش باگ ها کمتر میشود و فرآیند رشد و به اتمام رساندن پروژه نیز سریع تر میشود. اما در این وبلاگ ما میخواهیم درباره شرکت برنامه نویسی اطلاعاتی را در اختیار شما بگذاریم تا با بعد از استخدام شدن در یک شرکت نیز آشنا شوید.

سر تیتر های این وبلاگ آموزشی :

شرکت برنامه نویسی چیست؟

یک شرکت برنامه نویسی یا همان شرکت نرم افزاری به شرکتی گفته میشود که محصول های تولیدی اصلی آن شامل انواع مختلف برنامه های نرم افزاری ، فناوری های نرم افزاری و توسعه سایر محصولات نرم افزاری میشود . یک شرکت برنامه نویسی با کمک دیگر شرکت ها صنعت نرم افزار را تشکیل میدهند.

نحوه راه اندازی یک شرکت برنامه نویسی چگونه است؟

برای ثبت و راه اندازی یک شرکت برنامه نویسی ابتدا مثل باقی مشاغل نیاز به یک مدیر عامل دارد که باید مدارکی را برای ثبت شرکت برنامه نویسی داشته و ارائه دهد. سپس بعد از طی کردن مراحل اداری و قانونی شما نیاز به سیستم و نیروی کار حرفه ای دارید که میتوانید در پلتفرم های مربوطه آگهی های متناسب انتشار دهید . سپس باید به دنبال دریافت پروژه بروید که نحوه پروژه گرفتن را برای شما در ادامه شرح میدهیم.

انواع حوزه فعالیت شرکت برنامه نویسی چیست؟

یک شرکت برنامه نویسی میتواند در یک حوزه یا حوزه های مختلف کار کند که این بستگی به میزان مهارت کارمند هایش دارد. برخی از این حوزه های به صورت زیر است :

 • 1- برنامه نویسی کامپیوتر
 • در این حوزه برنامه‌هایی برای اجرای وظایف کاربردی کامپیوترهای شخصی ایجاد می‌شوند.


 • 2- توسعه و برنامه نویسی وب
 • شاخه برنامه نویسی وب تمام مراحل برنامه نویسی را برای ایجاد و پیاده‌سازی وب سایت‌ها و سایر کاربردهای مبتنی بر وب شامل می‌شود.


 • 3- توسعه و برنامه نویسی موبایل
 • توسعه اپلیکیشن‌های تلفن‌‌های هوشمند به فرآیند ایجاد برنامه‌های نرم افزاری می‌گویند که روی دستگاه‌های تلفن هوشمند اجرا می‌شوند.


 • 4- توسعه و برنامه نویسی بازی های کامپیوتری
 • برنامه نویسی بازی یا توسعه بازی به کلیه مراحل ایجاد بازی‌های کامپیوتری گفته می‌شود. این حوزه شامل «طراحی»، «توسعه» و «انتشار» بازی‌های رایانه‌ای می‌شود.


 • 5- علم داده
 • به بیان ساده، علم داده یک حوزه تحصیلی میان رشته‌ای به حساب می‌آید که در آن داده‌ها برای انجام تحقیقات گوناگون به کار گرفته می‌شوند و در گزارش‌گیری با هدف بیرون کشیدن بینش و مفهوم از درون داده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. به متخصصین علم داده، «دانشمند داده» هم می‌گویند.

  استخدام در شرکت برنامه نویسی چگونه است؟

  برای استخدام در یک شرکت برنامه نویسی ابتدا باید در حوزه یا زبانی که فعالیت میکنید ، حرفه ای شوید . سپس به دنبال آگهی هایی که متناسب با شرایط شماست بگردید و سپس برای مصاحبه اقدام کنید. اما ما در شرکت برنامه نویسی وارنا شما را استخدام میکنیم. حتی اگر شما مهارتی در برنامه نویسی نداشته باشید ابتدا به شما آموزش میدهیم و سپس در شرکت برنامه نویسی وارنا استخدامتان میکنیم. ما شرکت برنامه نویسی وارنا به دلیل دریافت پروژ های زیاد با مشکل کمبود برنامه نویس مواجه شده ایم که میخواهیم با آموزش دادن به افراد کارمند هایمان را از بین دانشجو های خود انتخاب کنیم.

  مطالعه کنید :نکات مهم در استخدام شرکت برنامه نویسی

  مطالعه کنید :نکات مهم در استخدام فرانت اند

  شرکت ما

  شرکت برنامه نویسی وارنا با بیش از ده سال سابقه با شرکت ها و برند های مختلفی همکاری داشته و با تیمی حرفه ای پروژه های خود را به گونه ای انجام داده که مشتری های ثابت ما بیش از مشتری های موقت ما هستند. ما در شرکت برنامه نویسی وارنا با تکیه بر دانش و فناوری خود در عرصه های مختلف برنامه نویسی فعالیت میکنیم و یکی از مزایای مهم شرکت خود را همین موضوع میدانیم.

  وظیفه برنامه نویس چیست ؟

  اما وظیفه برنامه نویسی که در یک شرکت برنامه نویسی مشغول به کار میشود به اندازه ی زیادی وابسته به پروژه ای است که کارفرما به عهده برنامه نویس میگذارد. اما نسبت به شرایط شرکتی که در آن مشغول است نحوه رفت و آمد و اجرای پروژه تعیین میشود. یعنی اگر مدیر عامل شرکت یک شرطی برای یک پروژه گذاشت باید برنامه نویس به آن پایبند باشد که اصول همه کارها به همین صورت است.

  گرفتن پروژه به چه صورت است؟

  وظیفه گرفتن پروژه در یک شرکت برنامه نویسی به عهده مدیر عامل میباشد و یا در شرکت های بزرگتر افرادی را مخصوص همین گار قرار میدهند. اما در ابتدای شروع کار یک شرکت برنامه نویسی شخص میتواند با مراجعه به سایت های معتبر دریافت پروژه ، این کار را انجام دهد.

  سخن پایانی

  به عنوان سخن پایانی باید بگوییم که برای راه انداختن یک شرکت فقط به اراده و مقداری سرمایه اولیه نیاز دارید. ما در این وبلاگ آموزشی از شرکت برنامه نویسی وارنا قصد داشتیم تا در رابطه با موضوع این وبلاگ شما آگاهی پیدا کنید و بتوانید به صورت صحیح تصمیم گیری بکنید. امیدواریم برای شما این وبلاگ مفید واقع شده باشد.